Vidyou: Otomatik video oluşturucu

Yıllarca perakende ve e-ticaret şirketlerinde çalıştım.

Bu şirketlerde çalışırken en çok zorlandığımız konuların başında içerik oluşturmak geliyordu. Özellikle ürünlere ilişkin video içerikler.

Yüksek prodüksiyon maliyetleri, kalifiye eleman istihdamı, zaman ve manuel süreçler oldukça yorucuydu.

Gün geçmiyor ki karşılaştığımız bu sorunlara yeni ve güzel çözümler üretilmesin. 20 kasımda Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS’te gerçekleştirilen 2018 Demo Day’de “VidYou” adlı, otomatik, dinamik, hızlı ve düşük maliyetli bir video üretim aracı ile karşılaştım.

 

Bu araç, ürün videosu üretme sürecini dakikalar içine sıkıştırıyor ve hiç bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yapabiliyorsunuz.

 

Süreç kendi içlerinde 4 aşamaya yayılmış durumda;

1. Temanızı seçiyorsunuz.

Vidyou işletmenizin tipine göre onlarca farklı video teması oluşturmuş durumda. Bir e-ticaret sitesi, otel veya gezi şirketi, veya bir gayrimenkul firması olabilirsiniz. Hepsine uygun bir tema birden fazla alternatifleri ile mutlaka mevcut.

2. Video bilgilerini yüklüyorsunuz.

Videonuz için gerekli ürün resim veya videosu, fiyat, lokasyon, ürün özelliği gibi bilgileri sisteme yüklüyorsunuz.

3. Otomasyon çalışıyor.

Vidyou’nun sistemi çalışarak videonuz oluşturuluyor.

4. Videonuz hazır!

Video otomatik bir şekilde hazır hale getiriliyor ve Vidyou sisteminde kullanımınıza sunuluyor.

 

 

Hazırlanan bu videoyu sosyal medyada, kendi sitenizde veya istediğiniz bir platformda kullanabiliyorsunuz. Üstelik fiyat gibi dinamik içeriklerinizde değişim olursa, bu değişim otomatik olarak videoyu güncelliyor.

 

Vidyou’da fiyatlandırma kullanım video ihtiyacınıza göre 3 pakete ayrılmış ve aylık 149 TL ile 1.450 TL arasında değişiyor.

 

Vidyou harika bir araç olmasına karşın gördüğüm en ciddi problem fiyatlama paketlerinde yer alan gösterim sınırlamaları. Mesela; başlangıç paketinde 1K yani 1.000 gösterim için sınırlama getirilmiş. Ayrıntı yer almıyor ancak bundan sonraki her bir gösterim aralığı için ekstra ücret talep edileceğini zannediyorum. Video tüketiminin oldukça fazla olduğu bu dönemde sunulan bu kadar düşük görüntüleme sayıları ürünün en ciddi sorunu olarak görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz