Satışçıların ve B2B Pazarlamacılarının Bilmesi Gereken Yeni 3 LinkedIn Reklam Özelliği

Profesyonelizm, LinkedIn’in marka kimliğinin merkezinde yer alıyor. Peki, profesyonel kimliğinizi nasıl yöneteceksiniz? Profesyonel ağınızı nasıl oluşturacak ve onlarla nasıl etkileşime geçeceksiniz? bunun için, bilgiye, içgörülere ve fırsatlara erişmeniz gerekiyor. ”

Konu B2B ise pazarlamacılar veya satış personelleri için doğal olarak gidilecek en etkin sosyal medya platformu Linkedin. 675 milyonu aşkın LinkedIn üyesinden 63 milyonu karar verici konumunda.  Böylesine yüksek hacimli karar vericilerle birlikte potansiyel B2B iş fırsatlarını değerlendirebilmeniz için LinkedIn reklamcılığını doğru şekilde yürütmeniz gerekiyor. Linkedin, yeni ve daha nitelikli potansiyel müşteriler oluşturmak için en iyi kaynak olabilir.

Geçtiğimiz günlerde yeni LinkedIn reklam özelliği kullanıma sunuldu. Bu yeni özelliklerin her birinin nasıl çalıştığını ve LinkedIn reklamlarınıza nasıl değer katabileceklerini öğrenebilirsiniz. Bunun için daha önce uzman online reklamcı olmanıza gerek yok.

En Son LinkedIn Reklam Özellikleri

Video İzleme Yüzdeleri

Videolar, B2B pazarlamacılarının etkileşim oluşturmak ve potansiyel müşteriler erişmek için giderek daha güvenilir bir araç haline geldi. B2B pazarlamacılarının% 71’i video pazarlamayı kullanıyor ve pazarlamacıların% 70’i videonun diğer içerik türlerinden daha iyi dönüştürüldüğünü bildiriyor. Bu video pazarlama ihtiyacını anlayan LinkedIn, pazarlamacıların reklam kampanyalarını oluştururken kullanabilecekleri bir seçenek olarak video reklamları içeriyor. Site kullanıcıları LinkedIn akışlarında gezinirken, onlara bir kuruluşun markasını, mesajını veya yeni ürün teklifini kısa ve anlamlı bir şekilde aktaran video reklamlarla ulaşılabiliyor.

LinkedIn, video reklamları kullanan B2B pazarlamacılarının kendileriyle etkileşim kuran kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak için, pazarlamacıların reklamları, özellikle video izleme yüzdeleri olmak üzere önemli video reklam metriklerine göre yeniden hedeflemelerine olanak tanıyor. LinkedIn video reklam ölçümleri, videonuzun uzunluğunun %25,%50,%75 veya %97-100’ünde izlenme sayısını görmenizi sağlıyor. LinkedIn pazarlamacıları, videomuzla biraz ilgilenen, videoyu neredeyse tamamen izleyen ya da her şeyi izleyen kitleleri yeniden hedefleyebilmek için onlara daha değerli video içeriği sağlayan yeniden etkileşim kampanyaları oluşturmak sonraki mantıklı adım. Bu yeniden etkileşim kitleleri, video reklam kampanyanızın başlatılmasından itibaren 365 güne kadar video izleme metriklerinden çekilebiliyor ve bu kitlelerle yeniden etkileşim kurmak için yeterli zaman sağlıyor.

Sohbet Reklamları

“Sohbetleri dönüşüme çevirme” öncülünü kullanan sohbet reklamları, InMail’i kullanarak doğrudan LinkedIn gelen kutularından kitlenize ulaşmanın ve pazarlama veya satış kampanyalarınızla sonraki adıma doğru net bir yol ile seçmenize yardımcı olmanın harika bir yoludur. Sohbet reklamları ile hedeflediğiniz kitleler için kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturabilirsiniz. Her mesajınıza oluşturduğunuz şablonları, ad, soyad, şirket adı ve diğer anahtar değerleri her alıcı için benzersiz yapabilirsiniz. 

LinkedIn, reklam şablonlarıyla sohbet reklamları oluşturma sürecini basitleştirir. Konuşma reklamlarınızı oluştururken, marka bilinirliği, web sitesi trafiği veya olası satış yaratma gibi herhangi bir pazarlama hedefi seçme esnekliğine de sahipsiniz. 

Sohbet reklamınızın temel ayrıntıları şunları içerecektir:

  • İsim
  • Gönderen (adı oluşturan kişi veya adı ayarlayan kişiyle birinci derece bağlantı)
  • Banner reklam (isteğe bağlı)
  • Lead yaratma formu (seçenek ancak olası satış yaratma hedefi olan kampanyalar için önerilir)

Kapsanan temel bilgilerle, bir sonraki odak, adın kendisini oluşturmak olacaktır. Reklam bileşenleri şunları içerir:

  • Giriş mesajı (bu sizin konu satırınızdır ve 500 karaktere kadar olabilir)
  • Harekete geçirici mesaj düğmeleri (CTA-en fazla 5)
  • Buton metni (25 karaktere kadar)
  • Buton eylemi

Konuşma adınızın oluşturulduğundan ve doğru şekilde aktığından emin olmak ve  CTA’lerinizin nasıl çalıştığını görmek için reklamı oluştururken kullanabileceğiniz bir Akış Şemasını Görüntüle seçeneği vardır.

Erişim ve Sıklık Raporlama

LinkedIn, yeni hedefleme seçeneklerine ek olarak, kampanyalarınızın daha iyi takibi ve analizi için özellikler ekledi. Erişim ve sıklık, görüntüleyebileceğiniz yeni ölçümlerdir. Kampanyalarınızın yarattığı etkiye daha derin bir bakış sağlar. 

LinkedIn bu ölçümleri şu şekilde tanımlar:

  • Erişim: “en az 1 gösterimle sunulan benzersiz üye sayısının tahmini”
  • Ortalama sıklık: “en az 1 gösterime maruz kalan her bir kullanıcı tarafından görülen ortalama gösterim sayısı”

Erişimi anlayarak, kampanyanızın kaç üyesine ulaşıldığına dair daha iyi bir fikre sahip olursunuz. Bu, kampanyanızın gerçekten etkileşimde bulunabileceği bir hedef kitleyi hedefleyip hedeflemediğini veya kitleyi küçültmek gibi hedef kitlenizi ayarlamanız gerekip gerekmediğini belirlerken yararlı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz