Sağlık Kuruluşları ve Hastaneler için Video Pazarlamanın Geleceği

Cisco’nun Visual Networking Index araştırmasına göre, çevrimiçi (online) trafiğin % 80’inden fazlası 2022 yılına kadar video içeriği olacak.

Peki hastaneler, estetik merkezleri, sağlık kuruluşları bu gelecek olan değişim için hazır mı?

Hem ücretli hem de organik arama etkinliğinden daha fazla trafik ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olacak web sitenizde önceliklendirmeniz gereken en etkili değişikliklerin birkaçından bahsedeceğim.

Video içeriği, bir hastanenin sunulan farklı hizmetleri vurgulama, hasta hikayelerini paylaşma ve aldıkları bakım ve tedaviyle ilgili geri bildirimleri paylaşma açısından önemli bir değer sunar. Bu tür bir içeriği video formatında sunmak, tüketicinin seçim sürecini etkilemeye yardımcı olabilir. Özel bir sağlık hizmeti deneyiminin katma değerini gösterebilir.

Bunu akılda tutarak; sağlık kuruluşları, yakında çıkacakları dijital pazarlama eğilimlerinin üzerinde durmak için,  web sitelerinde video içeriğini kullanmaya başlamalılar. Olmasa bile hemen içerikler üretmeye başlamalılar.

İnsanlar internette ne arıyor?

  • Detaylı doktor profilleri
  • Ayrıntılı prosedür bilgisi
  • Güçlü hasta referansları

Hal böyle olunca, ilk önce tanıtmanız gereken kısım tıp diplomalarının ardındaki insanları yani doktorlarınızı tanıtmak

Sizin için aday ya da potansiyel olan hastalar, doktorlarla istişarelerde bulunmadan önce güven verecek uzman doktorları araştırıyorlar. Sağlıklarını bir cerrahın ellerine teslim etmeden önce, hastalar konsültasyon öncesi doktorları tanımak istiyorlar ve bu yüzden önceden bir güven duygusu kazanmak için olabildiğince fazla araştırma yapıyorlar.

Bu, videonun en kullanışlı olduğu noktadır.  Doktorların kişiliğini kısa bir soru-cevap tarzı video ile göstermeleri; haslaların doktorların kişiliğini ve yeteneğini anlamada fırsat sunar. Doktor profili ve birkaç sayısal istatistiki bilgi ile de bu videolar kuruluşunuzu potansiyel hastaların kararlarını etkilemesine yardımcı olabilir.

Potansiyel hastalarınızı eğitin

Prosedür ve bilgi videoları, olası bir tedavi işlemin nasıl yürüdüğünü adım adım görsel ve sözlü olarak açıklayabilir.  Bu potansiyel hastaların korkularını veya belirsizliklerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca daha fazla bilgi sahibi olan potansiyel hastaların, öğrendikleri bilgilere dayanarak gerçekleştirmelerini istediğiniz eylemde bulunma olasılıkları daha yüksektir.

Yeni bir hizmet sunmayı mı planlıyorsunuz? Öyleyse, yeni tedavinizin yararlarını veya sürecini etkin bir şekilde göstermek için web sitenizdeki video içeriğini oluşturun ve kullanmayı deneyin. Bunu ayrıca ücretli Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya alanlarında, e-posta pazarlaması gibi diğer dijital platformlarda da kullanılanın.

E-posta pazarlama ipucu:

Bir e-postanın konu satırında “video” kelimesini kullanarak, açılma oranlarını % 19, tıklama oranlarını% 65 artırabilir ve üyelikten ayrılmaları oranını % 26 oranında azaltabilirsiniz.

Hasta geri bildirimlerinizi yükseltin!

Kardiyoloji veya ortopedi gibi bir hizmet alanını hastalarınızın kendisinden daha iyi tanıtmaya kim yardımcı olabilir? Görüş videoları, insanların tedavi veya hastane  hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olabilir.

Duygular ve deneyimli hasta samimiyeti yazılı içeriğe göre video ile çok daha etkili bir şekilde aktarılabilir. Bu nedenle, gerçek bir hastanın video içeriğini kullanarak yaptığı tedavi yolculuğunun içeriğini keşfetmek, potansiyel hastaları gerçek yaşam öyküleriyle hastanenize veya kliniğinize duygusal olarak bağlanmalarını sağlamanın güçlü bir yoludur. Bu duygular muhtemelen bir harekete bir rezervasyona yol açacak ve bu büyük olasılıkla bir dönüşümle sonuçlanacaktır.

Bu hasta ile olan ilişkilerinizi beslemenize yardımcı olabilir ve hastanenizi seçme ya da bir rakip üzerinde uygulama yapma şanslarını artırarak potansiyel hastalarınızın akıllarında en üst düzeyde kalmanıza yardımcı olabilir.

Video SEO ipucu:

Videolar giderek daha popüler bir içerik biçimi haline geldiğinden, arama motorlarının video içeriğini diğer içeriklerden daha en üst konumunda gösterme olasılığı daha yüksektir.

Peki, videolar ücretli ve organik aramadan nasıl yararlanıyor?

Video içeriği, açılış sayfalarından e-posta pazarlamasına kadar, potansiyel hasta deneyimine kişiselleştirme unsurları eklemekten, güven oluşturmaya yardım etmeye ve şirketinizin ne olduğunu daha derinlemesine anlatmayı sağlamaya kadar tüm pazarlama stratejinizin içine dahil edilmeye başlamalısınız. 

Tüm bu video içerik türlerini web sitenize dahil etmek, ücretli ve organik aramadan etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Sunduğunuz hizmetlerin her biri hakkında çok sınırlı veya metin ağırlıklı bilgileriniz varsa, kullanıcılar, aradıkları yanıtları bulamadıkları için başka yerlere  hatta genellikle rakip web sitelerine yönelebilir. Potansiyel müşterileriniz, normal düz metinlerle hastaneniz hakkında genel bir izlenim toplarken, ilgilendiği bir işlem veya tedavi hakkındaki bir video ile ihtiyaç duydukları bilgileri hızla edinebilirler.

Bir Google araştırmasına göre; bir ankete katılan 700 sağlık yöneticisinden müşterilerin tamamının ürün tanıtımlarını görmek için video izlediğini gösterdi. İzlemenin ardından% 79’u web sitesinde gezinmeye devam etti ve% 63’ü öğrendikleri bilgiler hakkında başkalarıyla konuştu. Bu nedenle, videolar içeren açılış sayfaları, kullanıcılar ilk temas noktalarında bilgileri bulabildiklerinden daha yüksek dönüşüm oranları üretme eğilimindedir.

Hastaneler ve sağlık kuruluşları için hazırlanmış bir kaç video örneği;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz