Oluşturmanız Gereken 12 Pazarlama Videosu Türü

Oluşturmanız Gereken 12 Pazarlama Videosu Türü

Film yapmaya başlamadan önce, öncelikle oluşturmak istediğiniz videoların türünü belirlemeniz gerekir. Seçenekleri daha iyi anlamak için bu listeye göz atın:

1) Demo Videolar

Ürününüzün nasıl çalıştığını gösterin. Görüntüleyenlere yazılımınızı, kullanım şeklini, ürün kutuların açılmasını ve ürünü gerçekten fiziksel bir teste tabi tuttuğunuzu gösterin.

2) Marka Videoları

Marka videoları, genellikle, şirketin üst düzey vizyonunu, misyonunu veya ürün ve hizmetlerini gösteren daha geniş bir reklam kampanyasının bir parçası olarak dağıtılır. Marka videolarının amacı, farkındalık yaratmak ve hedef kitlenizi çekmektir.

3) Etkinlik Videoları

İşletmeniz bir konferans, yuvarlak masa tartışması, bağış toplama veya başka bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor mu? Bunu vurgulamak için ilginç röportajlar ve sunumlar hazırlayın, etkinliklere katılımı serbest bırakın.

4) Uzman Görüşmeleri ve Röportajları

Endüstrinizdeki dahili uzmanları veya düşünce liderlerini kamera ile kısa röportaj yapmak için davet edin. Bu hedef kitlenizle güven oluşturmak için mükemmel bir yoldur. Sektörünüzdeki farklı bakış açısına sahip kişileri bulun ve tartışma ortamı yaratın. Bu tartışmaları izleyicilerinizin önünde gerçekleştirin.

5) Eğitim veya Nasıl Yapılır Videoları

Nasıl yapılır videoları, kitlenize yeni şeyler öğretmek için veya çözümlerinizi daha iyi anlamaları için kullanılabilir.

6) Açıklayıcı Videolar

Bu tür video, kitlenize ürün veya hizmetinize neden ihtiyaç duyduklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için kullanılır. Birçok açıklayıcı video, bir problemle uğraşan şirketin çekirdek alıcı kişiliğinin kurgusal bir yolculuğuna odaklanır. Bu kişi, işletmenin çözümünü benimser veya satın alarak sorununu çözer.

7) Hareketli Videolar

Hubspot’un 2017 Durum Raporu’nun önemli kısımlarını tanıtmak için oluşturduğu aşağıdaki gibi animasyonlu video buna iyi bir örnektir. Bu, izleyicinin konuyu kavramaları için harika bir format olabilir.

8) Vaka Analizi ve Müşteri Videoları

Potansiyel müşterileriniz, ürününüzün spesifik problemini çözeceğini bilmek istiyor. Bunu sergilemenin ve güven oluşturmanın en iyi yollardan biri, mutlu ve sadık müşterilerinizin bulunduğu örnek olay çalışmalarının videolarını oluşturmaktır. (testimonial) Bunlar sizin en iyi referanslardır. Kitlenizin zorluklarını aşmasında ve hedeflerine  gerçekleştirmesinde onlara nasıl yardımcı olduğunu açıklayan videolar oluşturun.

9) Canlı Yayın Videoları

Canlı yayın videosu, izleyicilerinize şirketinizde bir sahne arkası gibi bakabilmesi için mükemmel bir formattır. Akış röportajları ve canlı sunumlar yapın ve izleyicilere yorum ve soru sorma fırsatı sunun.

10) 360 Derece ve Sanal Gerçeklik Videoları

360 derece videolar içeriği izleyicilere farklı perspektiflerden görmesi için fırsat tanır. Sanal gerçeklik, izleyicilerin deneyimlerini sanal ortamda gerçekmiş gibi gezmelerine ve kontrol etmelerine olanak tanır. Bu videolar genellikle Oculus Rift veya Google Cardboard gibi cihazlarla görüntülenir.

11) Artırılmış Gerçeklik Videoları

Bu video tarzında, şu anda dünyada görüntülediğiniz şeye dijital bir katman eklenir. Örneğin: Telefonunuzun kamerasını oturma odanıza yönlendirebilir ve bir kanepenin boşluğa nasıl baktığını görebilirsiniz.

12) Kişiselleştirilmiş Mesajlar

Bir videonun kaydedilmesi, konuşmaya devam etmenin ya da e-posta veya başka bir iletişim kanalıyla yanıt vermeyen birinin dikkatini çekmek için yaratıcı bir yol olabilir. Bunun için Loom veya Soapbox gibi bir araç kullanabilir ve onlara kişiselleştirilmiş önerileri sunduğunuzu videoya kaydedin. Bu videolar potansiyel müşterileriniz için bir özel bir anı olacak ve bu şu ana kadar pasif kalmış müşterilerinizi ürünü satın almaya yönlendirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz