Neutrogena ve Old Spice gibi markalar neden dahili video stüdyoları kuruyor?

Cilt kanseri konulu “In the Sun” adlı yeni bir belgesel 27 Nisanda bazı video platformlarında yayına giriyor. Bunun yanı sıra güneşten korunma konusunu ele alırken bazı yanlış bilinen şeylere de açıklık getiriyor. Bu belgesel 37 dakika uzunluğunda ve yapımcılığı Kerry Washington tarafından üstleniliyor.

Buraya kadar ki bilgiler size çok sıkıcı gelmiş olabilir.

Ancak değinmek istediğim konu; bu belgeselin Netflix, Amazon Prime veya Hulu gibi bir video platformu tarafından yapılmamış olması. 

Bu belgesel “Neutrogena Studios” tarafından yapıldı.

Son aylarda bazı markalar kendi video stüdyoları kurma, ekip oluşturma ve kendi video içeriklerini kendileri üretmeye başladı.

Hatta Procter & Gamble, Old Spice erkek bakım ürünleri serisi ve Çin gibi pazarlara odaklanan birinci sınıf bir cilt bakım markası olan SK-II için benzer bölümler kurdu. Geçen Kasım ayında, bira üreticisi Corona, “Free Range Humans” adlı kısa biçimli bir YouTube programına sahip bir Corona Studios u oluşturdu.

Video içerik üretimi arttıkça bu tip yapılanmaların oluşması kaçınılmaz oldu. Uzmanlar, dahili stüdyoların bir kereye mahsus bir kumardan ziyade tutarlı bir pazarlama stratejisinin parçası olarak hareket etmesi gerektiğini söylüyor.

Yakında tüm markaların bu akıma kapılması içten bile değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz