Küresel Ses ve Video Düzenleme Yazılımı Pazarı 2026’ya Kadar 4,8 Milyar Dolara Ulaşacak

Dünyanın önde gelen pazar araştırma şirketi Global Industry Analysts Inc. (GIA) “Ses ve Video Düzenleme Yazılımı – Küresel Pazar Yörüngesi ve Analitiği” pazar araştırmasını ve yayınladı. Rapor, COVID-19 sonrası önemli ölçüde dönüştürülmüş bir pazardaki fırsatlar ve zorluklar hakkında yeni bakış açıları sunuyor. Raporun tamamına erişememekle birlikte bazı detayları paylaşmak istedim.

Küresel Ses ve Video Düzenleme Yazılımı Pazarı 2026’ya Kadar 4,8 Milyar Dolara Ulaşacak

Video düzenleme yazılımı tanımı nedir?

Video çekimlerinin yönetimi ve organizasyonu anlamına gelirken, ses düzenleme yazılımı, ses verilerinin düzenlenmesini ve üretilmesini sağlayan bir yazılımla ilgilidir. 

Peki video düzenleme yazılım pazarının büyümesine neler etki ediyor?

  • Esas olarak OTT platformlarının ve film endüstrisinin genişlemesi
  • Artan çok sayıda reklam ajansı ve dijital pazarlama şirketi
  • Artan içerik üretimi
  • Video ve ses düzenleme yazılımı maliyetindeki düşüş
  • Pazardaki şirketler arasında artan işbirlikleri ve ortaklıklar pazarın büyümesine ek katkı sağlaması.
  • Akıllı telefonların artan penetrasyonu
  • Artan yüksek hızlı internet erişimi 
  • Sosyal medyanın artan kullanımı

Video ve ses düzenleme sektörünü gelecekte ne bekleniyor?

Kurgu yazılımlarının kullanımıyla eğlence sektöründe özel efektlere artan ilginin, yazılımın artan kullanımına yol açması bekleniyor. 

Birçok dijital pazarlamacı ve çeşitli sosyal medya platformlarının etkileyicileri(influencer), kanallarını çekici hale getirmek için daha fazla düzenleme yazılımı kullanıyor.

Videonun da gelecekte dijital pazarlamada önemli bir rol kazanması bekleniyor. Bu, ses ve video düzenleme yazılımındaki gelişmeleri teşvik ediyor. Artan sayıda sosyal medya fenomeni, YouTuber ve online girişimci, online video içeriklerini daha yaratıcı ve çekici hale getirmek için bu tür yazılımları kullanıyor. Bu, ses ve video düzenleme yazılımındaki gelişmeleri pozitif etkiliyor. 

COVID-19 krizinin ortasında, 2020 yılında 3,2 Milyar ABD Doları olarak tahmin edilen küresel Ses ve Video Düzenleme Yazılımı pazarının , 2026 yılına kadar 4,8 Milyar ABD Doları büyüklüğe ulaşacağı ve analize göre % 7,1’lik bir CAGR’de (Bileşik Yıllık Büyüme Hızı) büyüyeceği tahmin ediliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz