YouTube’un Orijinal İçerik Stratejisi Avrupa’ya Genişliyor

0
140

YouTube’un Orijinal İçerik Stratejisi Avrupa’ya Genişliyor

YouTube’un CBO’su (Chief Business Officer) Robert Kynlle, DMEXCO’daki konuşmasında, YouTube’un reklam destekli orijinal programını futbol temalı bir programla geliştirdiğini “Eğitim Günleri” de açıkladı. Yeni seri, önümüzdeki yıl FIFA Dünya Kupasına geçişte piyasaya çıkacak ve YouTube’un premium reklam destekli orijinal içeriği komisyon almak için başlattığı itişin bir parçası olacak.

Kiddie, “Bu, hem küresel hem de yerel izleyiciler için birinci sınıf reklam destekli programlama geliştirmek için Avrupa ortaklarıyla birlikte çalışmak için ilk girişimimizdir” dedi. “Ortaklara çığır açan öyküler ve formatlar oluşturmaları için yardım etmelerini istiyoruz ve bunları bir buçuk milyondan fazla kitleye duyuruyoruz.

YouTube, bu yılın başlarında New York’taki Brandcast etkinliğinde orijinal içeriğe yönelik planlarını duyurmuştu. Ellen Degeneres, Kevin Hart ve Ryan Seacrest’in de dahil olduğu bu girişimin başlatılmasına yardımcı olmak üzere imzalar atılmıştı. YouTube, ünlü ortaklıklarıyla önemli başarılar elde etti. Şarkıcı Katy Perry’nin bu yılın başlarındaki canlı bir kutlaması 190‘dan fazla ülkeden 50 milyon görüntüleme aldı. Avrupa’da da aynı stratejiyi kullanılmak isteyen youtube; Eğitim Günlerinde, “oyundaki en büyük yeteneklerin bir kısmını” canlandıracak ve bu videolar İngiliz sanatçı James Corden’in yapım şirketi Fulwell 73 tarafından üretilecek.

Avrupa dışında genişleme planları olduğu yönündeki ipuçları da vardı. Kenkl, Amerikalı yaratıcılara yalnızca Avrupalılar için değil “dünya çapında” yetenekler sunmak istediğini de belirtti. Bununla birlikte, YouTube’un orijinal içeriğinin bir sonraki genişlemesi için nereye bakabileceğine dair hiç bir söz edilemedi.