2017’nin 2. çeyreğine bir bakış: Dijital video ve televizyonun yakınsaması yükseliyor

0
167

Videology, her çeyrekte, dünya çapındaki ama özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika’daki ekranlardaki TV ve video reklam pazarları hakkında TV ve Video analiz raporları yayımlıyoruz. Raporlar, genelde çevrimiçi video ve TV reklamlarını bir bütün olarak yansıtan ilginç bilgiler ve daha geniş eğilimler içeriyor.

Kısa bir süre önce Kuzey Amerika pazarları için 2. çeyrek 2017 raporları tamamlandı. ABD 2017 2. çeyrek raporunda, reklam verenlerin reklamcılık stratejilerine yakınlaşmış bir yaklaşımda bulunduğu açıktı. Bulgular, gelişmiş veri kullanan Videology platformundaki doğrusal TV kampanyalarındaki harcamaların, 2017 yılının birinci çeyreğinden 2. çeyreğine % 150 büyüdüğünü gösteriyor. Aslında raporda, bu yıl, reklam verenlerin  TV kampanyaları ve cihazlar arasında veri setleri bağlama konusundaki artan bir ilgi ile kullanımlarında artan oranda  hareket gösterdiğini gözlemleniyor. Ayrıca rapor, kampanyaların% 93’ünün çapraz ekran yaklaşımı kullandığını ve tüm dijital video kampanyalarının yarısından fazlasının Bağlı TV (CTV) bileşenini içerdiğini buldu.

Kanada 2017 2. çeyrek raporunda ise ekranlarda çalışan kampanyaların büyümesini yansıtıyordu. Rapor, reklam verenlerin geçen çeyrekten bu yana ekranlar arası kampanyalarda yaklaşık % 77 oranında bir artış göstererek yaygınlaştırdığını gösteriyor.

2017 2. çeyrek  bulguları hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam raporları basın bültenleri ile birlikte buradan okuyabilirsiniz:

ABD TV ve Video Marketinde Bir Bakışta Q2 2017

Kanada Video Marketinde Bir Bakışta Q2 2017

Gelecek çeyrekte reklamcılık girişimlerinde dijital video ve TV’nin yakınsamasında sürekli bir büyüme bekleniyor

Kanada’daki MediaPost, The Drum ve Media in Canada‘daki raporların kapsamını kontrol edin.